Kategoriju arhīvs: PROJEKTI

SDK “DĒKA” tērpjas Deju svētkiem.

 

SDK “DĒKA” gatavojas dalībai XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos.

Dalībnieki ne tikai intensīvi apgūst koncertprogrammas repertuāru, bet arī rūpējas par svētku tērpiem.

Līdz šim kolektīva rīcībā bija nepilnīgi nokomplektēti tērpi 10 dejotāju pāriem. Vairākus gadus tika meklēta iespēja sagādāt trūkstošos tērpus un to atribūtus. Nedaudz tērpu atribūtu kolekciju papildināja paši dalībnieki izmantojot konkursu “Sabiedrība ar dvēseli” un ziedotāju līdzekļus, tomēr Dziesmusvētki tuvojās strauji un vajadzēja meklēt radikālākas iespējas. Tad tika iesaistīta “Ādažu novada pensionāru biedrība”, kas izstrādāja projektu “Tautas tērpi Senioru deju kolektīvam “DĒKA””. Projektu atbalstīja Lauku atbalsta dienests un tā īstenošanai tika piešķirts finansējums no Eiropas Lauku attīstības fonda Latvijas lauku attīstībai. Kopējās projekta izmaksas ir 9864.77 EUR, no kurām 1943.94 EUR sedz Ādažu novada pašvaldība. Projekta ietvaros tiks papildus izgatavoti un pilnībā nokomplektēti tautas tērpi 12 dejotāju pāriem ar visiem nepieciešamajiem atribūtiem ( apavi, galvas segas, villaines, priekšauti, jostas u.c.)

Darbus veic SIA “MUDURI” un pasūtījuma izpildes termiņš ir 2018.g.31. marts, lai jau 2. aprīlī kolektīvs varētu jaunos tērpus demonstrēt skatē Mālpilī.

SDK “DĒKA” dalībnieki ir gatavi cienīt un godam nest latviešu tautas tērpu, šo nacionālās identitātes simbolu.

Seniori realizē konkursa “Sabiedrība ar dvēseli” projektu.

Senioru grupa “DĒKA”ir realizējusi konkursa “Sabiedrība ar dvēseli” projektu “Etnogrāfisko kreklu šūšana deju kolektīvam “DĒKA””. Tā rezultātā ir pašūtas 12 gab. sieviešu blūzes un 12 gab. vīriešu krekli, kas atbilst Vidzemes tautas tērpu etnogrāfiskajām prasībām. Tie labi papildinās deju kolektīva tautas tērpus, kas līdz šim nebija nokomplektēti ar vienādiem un prasībām atbilstošiem krekliem. Projekta īstenošanu galvenokārt veica 8 grupā iekļautās dalībnieces, bet viņām palīdzēja visi deju kolektīvs “DĒKA” 24 dalībnieki. Ar šo projektu ir sākta gatavošanās Latvijas simtgadei veltītajiem dziesmu un deju svētkiem un dalība kustībā “Katram savu tautas tērpu”. Līdz pilnīgai tautas tērpu nokomplektēšanai deju kolektīvam vēl ir vajadzīgi līdzekļi un daudz pūļu, bet šis bija tas , ko varēja veikt paši dalībnieki un to viņi padarīja. Lepnums par paveikto dod iedvesmu turpmākai rīcībai. Deju kolektīvs mēģina piesaistīt Eiropas vai labdarības fondu līdzekļus, bet ja tas neizdošoties, tad paši mācīšoties  gatavot zābakus un hūtes, kā arī aust lakatus un jostas, bet tērpus līdz simtgadei esot jānokomplektē pilnīgi.

DSCN1430

Projekta grupas “DĒKA”vadītāja B. Krūze.

Senioru deju kolektīvs “DĒKA” lūdz atbalstu

 

Nesen dibinātais Ādažu novada SDK “DĒKA” gatavojas piedalīties Latvijas senioru deju svētkos 1915. gada maijā Madonā, bet viņiem nav nolikumam atbilstošu tautastērpu, kas ļautu piedalīties kolektīvu atlases skatē un svētkos. Tāpēc viņi piedalās konkursā “Labie darbi.lv” ar projektu “Tautastērpi senioru deju kolektīvam “DĒKA””.      Ir pārvarēta konkursa pirmā kārta un uzsākta cīņa projektu konkursa 2. kārtā, kurā uzvarētājus nosaka publiskajā interneta balsojumā. Konkursā piedalās 15 projekti, bet uzvarētāji būs 3-4. Bez ādažnieku aktīva atbalsta nav iespējams uzvarēt.                                                                        Balsot var pa vienai reizei:                                                                                                         1. Mājas lapā  www.labiedarbi.lv reģistrējoties ar mobilo telefonu         2. Portālā www.draugiem.lv/special/labiedarbi/                                                  3.Portāla inbox.lv balsošanas platformā www.labiedarbi.inbox.lv       Balsošana notiek visa mēneša garumā līdz 31.12.2014 plkst.23:59.

Būsim pateicīgi par katru balsi.