Ādažu vīri ieskandina Neretas jauno estrādi.

 

Tuvojas Latvijas simtgade un Ādažu vīru vokālais ansamblis ir sācis aktīvi piedalīties pasākumos, kuru mērķis ir uzdāvināt Latvijai ko paliekošu.

Jūnijā ansambļa dalībnieki izdarīja kopīgu ierakstu Latvijas Saimes Grāmatā, kas ceļo pa visu Latviju un beigās nonāks kā vēstures liecība Valsts bibliotekā.  Ierakstā tika atzīmēta dziesmas milzīgā nozīme latvietības saglabāšanā un Latvijas neatkarības atgūšanā. Kā piemērs tika minēta mūsu novada komponista Gunāra Freidenfelda okupācijas laikā radītā dziesma “Mana dziesma” ar vārdiem:

Var atņemt vēju man, kas birzī rimis,                                                                 Bet manu dziesmu neatņems nekad.

  1. jūlijā ansamblis piedalījās fonda “1836”kārtējā gājiena noslēguma pasākumā Neretā. Šis fonds līdz simtgadei realizē projektu, kura mērķis ir apceļot visus pierobežas novadus un apkārt Latvijas robežai iezīmēt tūrisma ceļu 1836 km garumā, pa kuru apiet, aplidot un apmīļot mūsu zemi. Neretas novada posms bija jau desmitais šajā gadā. Katrā novadā tiek uzstādīts mākslinieku veidots stabs- marķieris ar “1836”zīmi un Imanta Ziedoņa dzejas rindu, bet pasākums noslēdzas ar koncertu, kurš zīmīgi sākas plkst. 18:36. Ādažu vīru uzdevums bija nogādāt uz Neretu šo 4 m garo un 100 kg smago no koka veidoto marķieri un vietējā estrādē kopā ar Lauri Valteru sniegt koncertu novada iedzīvotājiem un 93 šī gājiena dalībniekiem. Vienlaicīgi notika arī Neretas jaunuzbūvētās estrādes atklāšana. Ādažnieki pirmie ieskandināja jauno, plašo, skatītāju piepildīto estrādi un reizē apbrīnoja to, ka tik necilam novadam ir tik izcila estrāde.

Domāju, ka neretiešiem palika labs iespaids par Ādažiem, bet man radās doma, ka varbūt varam ieekonomēt uz svētku rīkošanu un uzbūvēt savu estrādi.

IMG_6447 (2)

DSCN1551IMG_6456