Category Archives: PROJEKTI

Seniori realizē konkursa “Sabiedrība ar dvēseli” projektu.

Senioru grupa “DĒKA”ir realizējusi konkursa “Sabiedrība ar dvēseli” projektu “Etnogrāfisko kreklu šūšana deju kolektīvam “DĒKA””. Tā rezultātā ir pašūtas 12 gab. sieviešu blūzes un 12 gab. vīriešu krekli, kas atbilst Vidzemes tautas tērpu etnogrāfiskajām prasībām. Tie labi papildinās deju kolektīva tautas tērpus, kas līdz šim nebija nokomplektēti ar vienādiem un prasībām atbilstošiem krekliem. Projekta īstenošanu galvenokārt veica 8 grupā iekļautās dalībnieces, bet viņām palīdzēja visi deju kolektīvs “DĒKA” 24 dalībnieki. Ar šo projektu ir sākta gatavošanās Latvijas simtgadei veltītajiem dziesmu un deju svētkiem un dalība kustībā “Katram savu tautas tērpu”. Līdz pilnīgai tautas tērpu nokomplektēšanai deju kolektīvam vēl ir vajadzīgi līdzekļi un daudz pūļu, bet šis bija tas , ko varēja veikt paši dalībnieki un to viņi padarīja. Lepnums par paveikto dod iedvesmu turpmākai rīcībai. Deju kolektīvs mēģina piesaistīt Eiropas vai labdarības fondu līdzekļus, bet ja tas neizdošoties, tad paši mācīšoties  gatavot zābakus un hūtes, kā arī aust lakatus un jostas, bet tērpus līdz simtgadei esot jānokomplektē pilnīgi.

DSCN1430

Projekta grupas “DĒKA”vadītāja B. Krūze.

Senioru deju kolektīvs “DĒKA” lūdz atbalstu

 

Nesen dibinātais Ādažu novada SDK “DĒKA” gatavojas piedalīties Latvijas senioru deju svētkos 1915. gada maijā Madonā, bet viņiem nav nolikumam atbilstošu tautastērpu, kas ļautu piedalīties kolektīvu atlases skatē un svētkos. Tāpēc viņi piedalās konkursā “Labie darbi.lv” ar projektu “Tautastērpi senioru deju kolektīvam “DĒKA””.      Ir pārvarēta konkursa pirmā kārta un uzsākta cīņa projektu konkursa 2. kārtā, kurā uzvarētājus nosaka publiskajā interneta balsojumā. Konkursā piedalās 15 projekti, bet uzvarētāji būs 3-4. Bez ādažnieku aktīva atbalsta nav iespējams uzvarēt.                                                                        Balsot var pa vienai reizei:                                                                                                         1. Mājas lapā  www.labiedarbi.lv reģistrējoties ar mobilo telefonu         2. Portālā www.draugiem.lv/special/labiedarbi/                                                  3.Portāla inbox.lv balsošanas platformā www.labiedarbi.inbox.lv       Balsošana notiek visa mēneša garumā līdz 31.12.2014 plkst.23:59.

Būsim pateicīgi par katru balsi.

 

 

Ādažu senioriem jaunas iespējas

Biedrība ”Ādažu novada pensionāru biedrība” ir realizējusi projektu „Laikam līdzi Ādažos”, ko finansēja nodibinājums „Borisa un Ināras Teterevu fonds” un līdzfinansēja Ādažu novada dome. Kopējās projekta izmaksa ir 4033.40 EUR un tajā Ādažu novada domes līdzfinansējums ir 427,00 EUR. Par šo naudu tika aprīkota telpa Gaujas ielā 16 ar datortehniku, skaņu aparatūru, galdiem, projektoru un citiem piederumiem, kā arī izveidota biedrības mājaslapa  www.adazuseniori.lv, kurā  visa nepieciešamā informācija ir viegli pieejama un saprotama.

Ir realizēti arī visi projektā paredzētie informatīvi- izglītojošie saieti, sarīkojumi un kursi, nodrošināta senioru piekļuve datoram, nodotas visas stingrās atskaites, ko pieprasīja abi finansētāji un sasniegts nospraustais mērķis – aktivizēti novada pensionāri.

Izvērtējot īstenotā projekta mērķa kvantitatīvos rādītājus, nākas secināt, ka tie bija nosprausti samērā pieticīgi un ka mēs visi kopā varam vairāk, jo tagad mums ir radusies tāda iespēja. Lai izmantotu šo iespēju, Ādažu novada dome ļauj mums izmantot zāli Gaujas ielā 16 un plāno palielināt nākamā gada budžetu pensionāru sabiedriskās dzīves nodrošināšanai par 2330 EUR.

Paldies finansētājiem, paldies projekta vadībai! Tagad viss atkarīgs no mums pašiem, senioriem. Nāciet, piedalieties un centīsimies kopā atrast katram piemērotu nodarbi